Neboj se riskovat

Tento článek píši na základě vlastního pozorování a zkušenosti. Jsem člověk, který riskuje často, neřekla bych, že jdu do věcí po hlavě, ale že podstupuji určitá rizika, aniž bych je dlouho analyzovala, pak ale znám spoustu lidí, kteří se rozmýšlejí, uvažují, propočítávají a teprve v momentě, kdy jsou připraveni, nebo si to alespoň myslí, vyrážejí k cíli. 

Jací jste Vy? Riskovat či raději ne? 

Víte ale, že risk je zisk? Vždyť je to ohraná fráze, ale něco na ní bude, že? Lidé, kteří se příliš vyhýbají riskování, se někdy stávají průměrnými. Zůstávat v komfortní zóně je jednodušší verze života, ale pokud se chcete pohnout vpřed, buďte jako želva, ta se taky nepohne, dokud nevystrčí hlavu z krunýře, který jí chrání. 

Riskování je vlastně všude, manažeři riskují svá rozhodnutí ve firmách, sportovci riskují na hřišti a často i v posledních minutách zápasu, kdy rozhodnutí musí být provedené ihned, bez zbytečného rozhodování, ale jsme samozřejmě povinni následně přijmout veškerá rizika s ním spojená. Ale pokud se nám risk povede, sladce sklízíme velkou radost, která okamžitě nastupuje. 

Skuteční mistři mají zdravé sebevědomí, chuť riskovat, ať už v osobním životě, ve sportu nebo v pracovním prostředí. A tenhle fakt z nich dělá opravdové mistry. Co nejhoršího se může stát? Zeptejte se sami sebe a pokuste se s myšlenkou dále pracovat, v nejlepším ji vylepšit. Někdy položení takového dotazu pomůže, protože si vlastně uvědomíme, že nemusíme mít tak velké obavy něco nového či námi obávaného udělat.

Pokud chceme uspět, musíme riskovat. 

Napsat komentář