Čas na seberozvoj

Další a další opatření, zavírají se nám postupně možnosti k naplnění svého volného času tím, co máme rádi. Nastává tedy moment, kdy se musíme začít opět přizpůsobovat. A právě teď je důležité využít naplno to, co využít můžeme. 

Čas na seberozvoj je vždy ten pravý

Sebevzdělání, seberozvoj, něco nového se naučit, zjistit, vyhledat si a obohatit se je přeci strašně fajn. Ano, zavřeli nám fitness centra, otevírá nám to příležitost více chodit do lesa na procházky, běhat či sportovat venku nebo i doma. Kino nebo divadlo navštívit nemůžeme, namísto nich si můžeme přečíst knihu, což je v dnešní době opomíjená aktivita, lidé raději koukají na televizi, která nabízí širokou škálu velice poučných reklam. 

Jak má fungovat kreativita, když lidé stagnují a věnují se rutinním činnostem? Zapomínají, že sebevzdělání je extrémně důležité? Pomáhá nám totiž poznat nové věci, zjistit spoustu užitečných informací. Stalo se vám někdy, že jste si někde přečetli novou informaci a hned vzápětí jste se ptali sami sebe, k čemu Vám taková informace bude užitečná? Vždy bude užitečná, najde se totiž okamžik, kdy ji zrovna využijete, ať už jakýmkoliv způsobem. 

V tento čas se proto věnujte sami sobě, naučte se něco, co jste se chtěli dříve naučit, ale odkládali jste to. Udělejte si na sebe čas a připravte si třeba „to do list“, kam si zapíšete to, co je pro Vás důležité a postupně se tomu věnujte. Posouvejte se dál, respektive výše, hranice jsou pouze ve Vaší hlavě, tak, jak si je postavíte, takové i budou. Nebojte se je překračovat, bořit, nastavené hranice nejsou cestou k úspěchu. 

Jděte si za tím, co Vám připadá smysluplné, ale začněte u sebe a svého vlastního rozvoje. 

Napsat komentář